Lis 20, 2018
Kategorie: Kopie lega, LEGO v ČR/SK

Pozor na falešné LEGO a jak ho poznat

Lis 20, 2018
Kategorie: Kopie lega, LEGO v ČR/SK

O vánocích se objevuje na sbazar.cz, bazos.cz a dalších webech abnormálně více podvodniků, co se pokouší prodávat falešné LEGO, nejčastěji se jedná o LEPIN, ale jejích lži jsou až komické, ale to si ukážeme na konrétním případě. Ale prvně si ukažme jak poznáme falešné LEGO a proto tu zkopíruji část z mé knihy LEGO jako investice:

…část kapitoly 5.6 z knihy: LEGO jako investice….

Falešné LEGO.

Ano, je to tak, LEGO má mnoho kopií, např. značka LEPIN.

V žádném případě nekupujte kopie LEGO, nemají žádný investiční potenciál.

V obchodech je de fakto nenajdete, ale na internetu a na aukčních servrech se vyskytují v docela velkém množství. Často prodejci označují v nadpisu LEGO a dané číslo setu a jen v popisku napíšou něco ve stylu „kostky jsou zaměnitelné s LEGO“, to pak znamená, že se jedná o kopie. Originální LEGO kostky mají na každé kostečce kruhový výstupek s logem LEGO, kdežto kopie toto nemají (většinou). Hlavní je být opatrný při koupi použitého LEGO setu, a to nejen ze zahraničí, ale i v Čechách.

… další pokračovaní na co si dát pozor při koupi LEGO setů je v knize LEGO jako investice….

cervena s pruhem-maly

Konkrétní příklad prodejce LEPIN setu z 20. listopadu 2018 

Konkrétně prodejce LEPIN použil tento inzerít a další (ale schéma obsahu je furt velmi poodbné)

lepin_inzerat

Hned na první pohled je jasné že se jedná o falešné LEGO, přece jen na ty konrétné sety 50% slevu nemaji ani zaměstnanci LEGO závodu v Kladně. Ale chtěl jsem vědět jakou pohádku prodejce mi napíše, tak jsem mu napsal a hrál jsem ze začátku že mám zájem a zde vidíte odpověd co pobaví 🙂 Jen pro ty co se neorientují tak žádná verze s logem LEPIN pro asijský trh neexistuje, je to jen značka co dělá nelegálně kopie.

lepin

Chat ještě chvilku pokračoval, kde jsem ho upozornil, že tímhle je si plně vědom že prodává kopie a vědomě obelhává kupce.

Závěr: pokud už nějakou dobu kupujete LEGO, tak tenhle článek vám nic nepřinesl a sami to znáte, ale pokud teprvé začínáte budte opatrní, těch nástrah je více.

PS: Přeji krásné Vánoce