Lis 15, 2018
Kategorie: Investice do lega

Jak ušetřit nákupem LEGO setu v zahraničí

Lis 15, 2018
Kategorie: Investice do lega

Možná jste zaznamenali: „Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku“ v realu se zas tak moc nemění, přece jen poštovné stále (logicky) je často o dost dražší do ČR/SR a rozdíl zůstane a nařízení se ho nijak netýká. Ovšem většina kupujícíh LEGO setu v zahraničí zapomíná na uplně jinou část a to je celkové náklady spojené s platbou v Eurech, které velmi často dosahují až 7% navíc, proto jsem se rozhodl na to troch upozornit a publikuji zde část kapitoly z knihy: LEGO jako investice (do 18.11.2018 je v akci v eshopu a je jen za 299 Kč pak bude zvýšená cena knihy).

…kapitola 5.7 z knihy: LEGO jako investice….

5.7 Koupě v zahraničí a jak ušetřit

Pokud kupujete LEGO v zahraničí, tak můžete ušetřit na dopravě využitím firem, prostřednictvím kterých lze krabici zaslat na sběrné místo v dané zemi, a oni vám pak krabici vcelku levně dopraví do České republiky. Více o tom píši v podkapitole Jak levně posílat balík do zahraničí.

Dalším zásadním tipem je jak ušetřit při platbě v eurech. Pokud budete platit z korunového účtu platbu v eurech, tak české banky jsou extremně drahé na náklady s tím spojené. Sice většinou nenaúčtují viditelný poplatek, ale mají nevýhodný spread, což je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou (BID a ASK), což je dle bank zpravidla 4 až 7 %. To jsou procenta, o která máte platbu dražší. Proto já osobně mám na zahraniční platby založen eurový učet. Na převod z korunového na eurový účet (a naopak) nepoužívám banku ale zprostředkovatele, který mi smění za cca 0,1 %, což je oproti 4-7 % zatraceně velký rozdíl! Osobně používám www.roklen.cz/roklenfx, ovšem možností je více, včetně využití burzovního brokera.

cervena s pruhem-maly